Osvojeni prvi bodovi u Euro ligi!

Unio Esportiva Santa Coloma je prvi protivnik NK Osijeka u prvom pretkolu Europa Lige. Klub iz malog mjesta u Andori, ali s velikim srcem i željom za što veći plasman u Euro Ligi. Ugodnih 15 stupnjeva Celzijevih omogućuju igračima obje momčadi lakšu igru, posljednje provjere sudaca i igra bi trebala započeti, no čini se kako ima problema s mrežom na vratima koja će u prvom poluvremenu čuvati Malenica.

Nakon nekoliko minuta veliki start NK Osijeka i dugo očekivana i priželjkivana pobjeda upravo su ono što je i igračima i navijačima trebalo. Iako je trener Zekić detaljno pripremao svoje igrače na zatvorenu igru i defenzivu protivničkog tima, želja za pobjedom bijelo-plavih je prevladala. Navijači Kohorte, iako ih je bilo tek 30-ak nisu stali s navijanjem i bodrenjem svog kluba. Igrači NK Osijeka u utakmicu su ušli ambiciozno i napadački, no, kako je bilo i za očekivati igrači domaće momčadi povukli su se na svoju polovicu. Iako igrači NK Osijeka imaju veći posjed lopte teško se probiti kroz domaći blok. Prvo poluvrijeme je završeno s igrom kojom niti igrači niti trener Zekić nisu zadovoljni.

Glavni sudac, maltežanin Farrugia Cann Trustin oglašava početak drugog poluvremena. Igrači NK Osijeka nisu pokleknuli nervozi i slabim udarcima u okvir u prvom poluvremenu. Iako su bili bez ideje u drugom poluvremenu su pojačali igru i sam napad, no teško su dolazili do prave prilike. Pomalo zabrinut i razočaran igrom svojih igrača trener Zekić u 59. minuti radi dvostruku zamjenu. 60. minuta velika prilika za igrače domaćeg kluba, Bernat je u odličnoj prilici za gol, i ništa, srećom bio je neprecizan i nije iskoristio sjajnu priliku za svoj klub. 78. minuta i dalje bez gola, zabrinutost trenera Zekića, stručnog stožera i navijača bila je neizbježna i onda trenutak odluke. Sudac je dosudio kazneni udarac, Ejupi se priprema za izvođenje s bijele točke i ništa... Razočaranje na licima svih prisutnih nije se moglo prikriti, no Mioč budnim okom prati igru i nije se dao omesti, te je odbijenu loptu smjestio u mrežu protivničkog tima. Tim pogotkom pala je čvrsta protivnička defenziva, tempo igre bio je na samom vrhuncu, navijači na tribinama iz sveg glasa navijali su za boje svog kuba. 90. minuta i dalje 0:1 pomoćni sudac pokazuje dodatne 4. minute igre. Još dodatnih prilika za izjednačavanje, ali i za dodatno utvrđivanje pobijede NK Osijeka, korner za bijelo plave u posljednjim minutama susreta 90.+4 Lukić zabija u malu mrežicu za konačnih 0:2.

Osmjesi i ponos svih prisutnih bijelo-plavih nisu se mogli prikriti, niti bi trebali. Ovakva pobjeda nakon pet godina na prvom europskom nastupu definitivno je nešto što je trebalo preporođenom klubu bijelo-plavih kako bi dala vjetar u leđa za nadolazeću utakmicu sa švicarskim Lucernom. Povratkom u grad  na Dravi počinju pripreme za nadolazeću utakmicu u kojoj moraju biti i fizički i psihički spremni nadjačati protivnički tim.